phoneBize Ulaşın
Boya Eğitim ve Bilgilendirme
Artan Boyalar İle Neler Yapılabilir?
12.06.2024

Artan Boyalar İle Neler Yapılabilir?

Artan boya kesinlikle atılmamalı ve mutlaka değerlendirilmelidir. İsraftan kaçınmak toplumun her bireyi için bir görevdir. Hele ki söz konusu duvar boyası olduğunda, artan boyanın kesinlikle atılmaması gereken bir unsur olduğunu bilmek gerekir. Ev ve yaşam alanlarının tamamında boya ihtiyacı her zaman ortaya çıkar. Bu sebeple fazlalık boyaları kullanacağınız yerler mutlaka vardır. Boyanın cinsine ve kullanım alanına uygun olarak her zaman uygun bir değerlendirme yapmak mümkündür. Etrafınızda bulunan ve boya ihtiyacı olan unsurları tespit ederek boyayı değerlendirebilirsiniz.
 

Artan duvar boyası kalitesinden ve özelliğinden bir şey kaybetmez. Bu nedenle kalan boyaların pek çok farklı noktada değerlendirilmesi söz konusudur. Yaşam alanlarınıza renk katan fikirler oluşturarak, fazlalık boyaları en iyi şekilde kullanmak mümkündür. Boyanın rengi her ne olursa olsun birleşim oluşturacak noktalar mutlaka vardır. Bazen bu boyaya takviye boya alınabilir. Bazen de sadece kalan boya değerlendirilir. Her şekilde boyanın ziyan olmaması sağlanır.

 

Artan Duvar Boyası Nasıl Değerlendirilir?
 

Artan duvar boyası ziyan edilmemeli ve pek çok farklı yerde kullanılmamalıdır. Boyanın boşa gitmemesi adına pek çok yeni fikir ortaya konabilir. Ahşap çerçeveleri, kapılar, eski mobilyalar, çitler ve pencere pervazları boyanarak doğru bir tercih yapılmış olur. Aynı zamanda iç ve dış mekânlarda bulunan çiçek saksılarının boyanması da oldukça makul bir fikir olarak kendini gösterir. Çevrenize şöyle bir baktığınızda boyanın boşa gitmemesi adına pek çok fikir aklınıza gelecektir.
 

Artan boya kesinlikle kullanılmalıdır. Zaten boyanın kapağını sıkıca kapadığınız zaman boyanın çok uzun sürelerde saklanması söz konusu olacaktır. Dilerseniz artan boyaları biriktirip kullanabilirsiniz. Dilerseniz de anında kullanıp çözüm üretebilirsiniz. Her türlü tasarruflu bir tercih, sizin için uygun olacaktır.

 

Artan Duvar Boyası Nasıl Saklanır?
 

Artan duvar boyası iyi saklandığı zaman çok uzun süre korunur ve gerektiği zaman kullanıma uygun olur. Öncelikli olarak boyanın kendi orijinal kutusunda saklanmasında fayda vardır. Boya kabı ve kapak oldukça uygun yapıdadır. Kapak kapandıktan sonra kap hava almaz ve bu sayede boyanın çok uzun süre saklanması mümkün olur. Hem kap hem de kapağın uygun yapısı sayesinde boyanın hava almadan saklanması sağlanır. Boyanın kullanılacağı dönemde kapak açıldığı zaman boyanın kullanıma hazır olduğu görülür.
 

Artan boya ile yeni boya arasında aslında bir fark yoktur. Burada önelmiş olan konu ise bu boyanın uygun şekilde değerlendirilmesidir. Boya işlemi tamamlandıktan sonra parlak ve güzel bir görüntüye kavuşmak mümkün olur. Boyanın rengine göre kombinasyon yaratacak pek çok projeye imza atmak mümkün olur. Duvarlarda veya ahşap yüzeylerde kullanılan boyalar boyandığı alanı korur ve güzel bir görüntü oluşumuna destek verir. Bu tür bir uygulamanın hem tasarruflu hem de avantajlı olduğunu kolayca söylemek mümkün olur.
 

Ürünler bölümünden boya çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Diğer İçerikler