phoneBize Ulaşın
Boya Eğitim ve Bilgilendirme
Evde Pozitif Enerji Veren Renkler
17.04.2024

Evde Pozitif Enerji Veren Renkler

Pozitif enerji veren boya renkleri çok geniş bir seçenek ve zengin bir kartelâ alternatifi ile kendini göstermektedir. İç cephe, dış cephe boyalarına ek olarak endüstriyel boya seçenekleri bu sektörünü ürün konusundaki geniş yelpazesini gözler önüne sermiştir. Yaşam alanlarının boyanması sırasında boya renginin açığa çıkardığı enerji insanları yakından etkiler. Açık renkler içinde yer alan, bej, gri, pembe ve yeşil boya seçenekleri, bulunduğu ortam ve eşyalarla önemli bir bütünlük fırsatı ortaya koyar.

Renkler koyulaştıkça daha baskın ve belirgin bir boya görüntüsü ortaya çıkar. Boya renkleri güzelliği kadar enerji veren pozitif yapısı ile de kendini gösterir. Kırmızı tonda renk örnekleri içinde yer alan fuşya ve saray kırmızısı bu konuda enerji veren örnek renkler arasında yer alır. Sıcak veya soğuk renk tercihleri ile yaşam mekânları için en uygun tercihleri yakalamak mümkün olur. Boyalarda yeni renk oluşumu adına renk karışımlarının belirleyici olduğu bilinir. Başarılı bir Ar-Ge çalışması sonucunda çok farklı ve ilgi çekici alternatif renklerin ortaya çıkması söz konusu olur. Her bir rengin güzelliği ve estetik yapısı, ortama yaptığı pozitif katkılarla değerlendirilir. Bu sayede evini boyamak isteyenler için son derece güzel ve pozitif renkleri öne çıkarmak mümkün olur.

Köpük, bulut ve fildişi gibi renk seçenekleri açık tonlar için rağbet gören ürünler arasında yer alır. Menekşe, sema ve toz grisi ise daha koyu renkler arasında bulunan güzel tercihler olarak kendini gösterir. Renk seçenekleri oldukça geniş olup, her bir rengin alıcısı vardır. Bu renklerin yarattığı enerji ise tercihlerin ne kadar yerinde olduğunu anlamak için büyük önem taşır. Çok zarif ve iddialı renk seçenekleri arasından yaşam mekânlarına pozitif katkı yapan örnekleri seçmek gerekir.

Boya endüstrisi tarafından üretilen rengârenk ev boyaları, kullanıldığı yerde estetik bir görüntü ortaya koyar. Adeta sanatsal bir çalışma şeklinde boyama yapılır ve ortama yaydığı enerji görülür. Pozitif enerji veren boya renkleri kategorisi içinde yer alan bu güzel seçenekler insanların yaşam kalitesini artırır. Estetik ve güzel görünümlü bir mekân yaratma konusunda boyalara ve onların sağladığı pozitif enerjiye ihtiyaç duyulur. Her bir oda için farklı renkler seçilebilir ya da evin tamamı için tek bir renk ile çözümler yaratılabilir. Burada boya kalitesi kadar renk tercihinin yarattığı enerjiden söz etmek gerekir.

Boya dediğimizde ilk akla gelen rengârenk seçenek ve tercihlerdir. Her yılın ya da dönemin favori renk tercihleri vardır. Bunlara trend renkler demek mümkündür. Son dönemin modasına uygun şekilde hareket etmek isteyenler için geniş bir kartelâda bulunan seçenekler önemli bir fırsat yaratır. Sayfalarımızda bu konuda oldukça fazla tercih bulunmaktadır.
 

Tüm renk çeşitlerine Renk Kartelâsı bölümünden ulaşabilirsiniz.

Diğer İçerikler