phoneBize Ulaşın

2000 yılında kurulan Disan Boya ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. Boya sektörüne 20 yıldan uzun bir süre boyunca hizmet eden bir ailenin büyüyen hedeflerinin ürünüdür. Şirketin ilk hedefi boya sektörüne rekabetçi ve saygı duyulan bir marka kazandırmaktı; Bu amaçla doğan Pera boya’nın ilk kutusu , 2001 yılında raflarla buluştu.

Pera boya üretim tesisi 2000 yılında etkin ve verimli bir çalışma sağlamasın hedefiyle kompakt bir tesis planlamasıyla tuzla şekerpınar’da BOSB’de 4000 m2 üzerine kurulmuştur. Zamanla büyüyen firmamız, daha iyi hizmet verebilmek ve ileriye dönük daha büyük adımlar atabilmek adına büyük bir yatırımla mevcut arazisini, 2011 yılında iki katına çıkarmıştır. Çağdaş bir makine parkına sahip olan bu tesis, modern gelişimlere açık, otomasyona uygun tasarlanmıştır. Uygar bir sanayinin sadece makinelerden ibaret olmadığının farkında olan firmamız, insana da gerekli yatırımları yaparak, boya sektöründe uzmanlaşmış bir kadro kurarak hayata geçmiştir. 2001 yılında başlayan su ve solvent bazlı inşaat boyaları üretimimiz sonucunda, saygın bir marka olmak için yapılan çalışmalarımız Pera Boya adıyla, nihai tüketicilerle tanıştı. Saygınlığın bölgesellikle olmayacağının bilincindeki firmamız, Pera Boya’yı Türkiye’ye yaymak için, yayılma stratejimiz doğrultusunda, ülkemizin çeşitli bölgelerinde ofisler açmıştır. Uluslararası platformda da Pera Boya markasını yaymak için yurtdışı fuarlara da katılara ihracata başlayan firmamız, Kafkaslar, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve Rusya pazarlarında Pera Boya ismini yaymaktadır.

Disan Boya ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. Bünyesindeki her çalışan, şirketimizin geleceğinin can damarlarından birinin müşteri memnuniyeti olduğunu bilmektedir ve bunu sağlamak için her konuda kalitenin önemini kavramıştır. Firmamız tüm çalışmalarında kaliteye verdiği önemi, ürünleri için aldığı TSE belgeleriyle, tüm süreçlerinde standartlara uyan çalışma biçimi için hakettiği ISO 9001:2015’le kanıtlamaktadır.

Şirketimizin üstlendiği görev, sürdürülebilir bir büyümeyle ve yenilikçi bir anlayışla kendini geliştirmek ve tüm paydaşlanna katkıda bulunmak için çalışmaktır.

Disan Boya ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. nin tüm çalışmalarının ardından tek bir motivasyon yatmaktadır.. “Hayatı ve Dünyayı güzelleştirmek.

Vizyon
Her hayatı Pera’yla renklendirmek.

Misyon
• Yapıları geliştirirken güzelleşmelerini sağlayacağız.
• Kendimizi geliştirirken, sektörümüzün ilerlemesine katkıda bulunacağız.
• Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kusursuzlaştırmak için çalışacağız.
• Tüm süreçlerimizde rol alan ve çalışmalarımızdan etkilenen her bireye ve kuruluşa hak ettiğini vereceğiz.